Новини / Клімат     14 червня 2022 20:33

Гідрометцентр спрогнозував сприятливі умови для цьогорічного врожаю

Прохолодна весна не дала розвинутись високим температурам, як несприятливому явищу, на великих площах.

Сприятливий прогноз для цьогорічного урожаю дала начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко під час брифінгу “Результати завершення посівної кампанії в Україні в умовах війни”, передає пресслужба Мінагрополітики.

Засуха —  найстрашніший ворог урожаю. Упродовж лютого, березня, більшої частини квітня і весь травень спостерігався суттєвий дефіцит опадів. В середньому Україна отримала 60-70% норми опадів,  у південних і  навіть західних областях місцями менше половини норми.

Проте прохолодна весна не дала розвинутись цьому несприятливому явищу на великих площах.

“І хоча на сьогодні засуху різної інтенсивності фіксуємо на півдні України та в деяких інших областях, вже 13-14 червня холодний атмосферний фронт переміщуватиметься із західних областей на східні. Це принесе прохолоду, північний вітер та зниження температури. Очікуються локальні нерівномірні дощі, місцями шквали  по всій території України”, — повідомила Адаменко.

Так, за її словами, погодні умови для формування озимих зернових культур: ярого ячменю, вівсу – на сьогодні залишаються цілком сприятливими. Хоча цими днями спостерігається хвиля тепла та спеки, а відповідно – більше випаровування вологи з ґрунту, її рівень залишається не достатнім.

Водночас спостерігається засуха різного ступеню жорсткості: від слабкої до висихання метрового шару ґрунту. Проте скорочення озимих та ранніх ярових культур не буде критичним, адже врожай вже сформований. Так, наприклад, на півдні Одеської області озимий ячмінь досяг повної стиглості.

Проте високі температури не настільки загрозливі. Щобільше, це створює сприятливіші умови для кукурудзи та соняшника, які потерпали від прохолодної погоди минулих місяців. На сьогодні ці пізні культури мають сприятливі умови.

Нагадаємо, у березні в Україні спостерігалася контрастна погода, відмічалися тривалі як дуже теплі, так і дуже холодні періоди.

Раніше Landlord повідомляв, що зміни клімату вплинуть на зменшення врожайності основних агрокультур України.

У травні агрометеорологічні умови виявились неоднорідними та в цілому оцінювалися як задовільні, водночас для озимих культур — переважно сприятливі.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Також кліматологи дали прогноз Україні на 2022 рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також