Новини / Клімат     08 червня 2022 19:09

Визначено регіони в Україні з нестачею вологи в ґрунті

Через відносно прохолодну погоду тривало повільне накопичення ефективного тепла.

У травні агрометеорологічні умови виявились неоднорідними та в цілому оцінювалися як задовільні, водночас для озимих культур — переважно сприятливі. Про це йдеться у звіті Укргідрометцентру.

Через відносно прохолодну погоду тривало повільне накопичення ефективного тепла, що було малосприятливим фактором для розвитку теплолюбних рослин.

“У кінці травня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на більшості площ західних, північних, в окремих районах Херсонської та Кіровоградської областей були достатніми та оптимальними, місцями в районах випадіння сильних дощів відмічалося перезволоження орного шару. На решті території країни вологозапаси були недостатніми та незадовільними, в окремих районах Одеської області орний шар ґрунту був зовсім сухий”, — зазначили експерти.

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами було оптимальним та задовільним. На багатьох площах південних, Дніпропетровської, Полтавської, в окремих районах Київської, Вінницької та Тернопільської областей запаси вологи у ґрунті були недостатніми, в окремих районах південних областей — незадовільними. Місцями в Одеській області метровий шар ґрунту був сухий зовсім, наголосили у відомстві.

“Станом на 31 травня в озимих жита, ячменю та пшениці на більшості площ тривав ріст стебла та розпочалося колосіння.  У південних, місцями у східних, центральних та західних областях відмічалося цвітіння колосу пшениці та жита. В окремих районах південних областей відмічалася молочна стиглість зерна озимого ячменю, що значно раніше середніх багаторічних дат. На окремих посівах південних та  західних областей відмічалося пожовтіння листя нижнього ярусу та засихання  стебел”, — йдеться у звіті.

Нагадаємо, кінець другої – початок третьої декади травня в Україні характеризувалися прохолодною, як для цієї пори року погодою з нерівномірним та дещо нетиповим розподілом опадів, а саме – у західних та північних областях сумарна кількість опадів за декаду була значно меншою норми, у більшості районів південних та центральних – переважно близькою до норми або більшою за неї.

Ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко прогнозує в Україні засушливе літо, що призведе до несприятливих умов для агросектору.

Раніше Landlord повідомляв, Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього треба зупинити всі воєнні дії у Чорному морі.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Також кліматологи дали прогноз Україні на 2022 рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також