Новини / Клімат     22 лютого 2022 16:03

Погодні умови в Україні сприяли скороченню чисельності мишей на полях

Захисні заходи залишаються актуальними там, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів

Чергування холодної морозної погоди з відлигами, опади у вигляді дощу та мокрого снігу, подекуди затоплення нір талою водою, викликало порушення терморегуляції мишоподібних гризунів, що своєю чергою негативно вплинуло на їх життєдіяльність. Популяція гризунів призупинила активне розмноження і розселення, йдеться у звіті Держпродспоживслужби.

Так, відзначається, що на посівах сільськогосподарських культур загибель через затоплення талими водами становить від 7-20% (Волинська, Луганська обл.) до 25-50% (Івано-Франківська, Київська, Миколаївська обл.).

У посівах озимої пшениці та ріпаку заселення мишоподібними гризунами становило 12-61%, за середньої чисельності 1-3, осередкові 4 жилих колоній на 1 га у господарствах Запорізької області.

Незначне збільшення чисельності шкідника спостерігалось у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах. Так, на 10-56% обстежених площ обліковували 2-5, макс. 6 (Донецька обл.) жилих колоній на 1 га, з 4-8 жилими норами в кожній.

Відповідно до даних звіту, захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Україні збільшується кількість мишоподібних гризунів, які окрім пошкодження культур, шкідливі ще й тим, що переносять небезпечні для людей та свійських тварин хвороби.

Також Landlord повідомляв про те, що у Великій Британії зафіксували зростаючу стійкість пацюків до отрути, що застосовується фермерами. Внаслідок цього, в країні розгортається кампанія за відповідальне використання родентицидів (CRRU). Це реакція на “дивне і небезпечне” поширення стійкості до родентицидів, виявлене під час останнього спостереження.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також