Новини / Клімат     15 серпня 2022 19:59

В річках Європи через посуху помітили “голодні камені”

На "голодних каменях" у минулі століття робили позначки критично низького рівня води в річках — провісника голоду

У Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників. Про це пише usm.

На “голодних каменях” у минулі століття робили позначки критично низького рівня води в річках — провісника голоду. Так, наприклад, через критично низький рівень води в річці Ельбі знов стало видно каміння, на якому написано “Плач, коли бачиш мене”.

У річці Рейн на території Нідерландів цього тижня фіксували потік води близько 735 кубометрів води за секунду. Раніше найнижчий показник у 2018 році становив 855 кубометрів на секунду.

У Нідерландах іноді можна побачити високе каміння з кількома смугами та датами у річках навколо старих міст. Вони нагадують про історичні паводки та катастрофічні повені.

В інших європейських країнах існує протилежна традиція: каміння на дні, яке позначає різко низький рівень води. У Німеччині та її околицях відомо про 27 каменів, більшість із них – в річці Ельбі.

Читайте також: Україна та Молдова домовилися разом “рятувати” річку Дністер

Одні камені висихають кожні кілька років, інші бачили лише кілька разів. Найстаріша відома згадка про дуже низький рівень води відноситься до 1417 року. Вона була знайдена у річці Шпрее неподалік Берліна.

Нагадаємо, через затяжну спеку і відсутність опадів на Дунаї склалася критична ситуація з рівнем води, навіть у порівнянні з попередніми періодами мілководдя. Через це після закриття навігації флот Українського Дунайського пароплавства зараз працює лише на нижній ділянці ріки.

За червень-липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також