Новини / Аналітика     21 листопада 2022 19:51

Зростання імпорту огірка з Туреччини знижує ціни в Україні

Обмежена пропозиція на ринку огірків із місцевих тепличних комбінатів та досить високі ціни на цю продукцію були основною причиною, через яку імпортери збільшили постачання огірків із Туреччини

Попри обмежену пропозицію огірка в українських тепличних комбінатах, ціна на цю продукцію на ринку України стрімко знижується, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Ситуацію, що склалася, оператори ринку пов’язують, перш за все, із суттєвим збільшенням пропозиції щодо недорогої продукції з Туреччини. Темпи збуту огірка на українському ринку за останній тиждень помітно знизилися, що негативно позначається на загальному рівні цін.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині турецький огірок великим оптом в Україні пропонується до продажу по 48-60 грн/кг ($1,31-1,64/кг), що в середньому на 25% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Місцеві огірки на сьогодні пропонують одиничні тепличні комбінати, при цьому, посилаючись на обмежену пропозицію цієї продукції, озвучують їх ціни на досить високому рівні 75-80 грн/кг ($2,05-2,19/кг).

Обмежена пропозиція на ринку огірків із місцевих тепличних комбінатів та досить високі ціни на цю продукцію були основною причиною, через яку імпортери збільшили постачання огірків із Туреччини.

Попри тенденцію зниження цін, на цей час імпортний огірок в Україні пропонується до продажу в середньому в 1,6 раза дорожче, ніж за аналогічний торішній період.

Водночас більшість операторів ринку не виключають подальшого зниження цін у сегменті імпортної продукції, якщо темпи збуту в даному сегменті не активізуються.

Нагадаємо, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

З 1 листопада 2022 року припиняється імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також