
Про це повідомляє АгроFM.
На які ринки найбільш вигідно експортувати зерно українському аграрію сьогодні. Свою думку з цього приводу висловив Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації.
“Україна традиційно близько 35% зерна експортує до Європи, адже там проживає півмільярда платоспроможних людей, є розвинений життєздатний бізнес, який має можливість платити за нашу аграрну продукцію”, – зазначив президент УЗА під час обговорення перспектив та викликів для українського зернової галузі в 2019/2020 маркетинговому році в ефірі AgroFM.
Микола Горбачьов вважає Азію другим важливим ринком для українського зерна, яка за останні 5 років обійшла за обсягом та увагою українських експортерів зерна ринки Північної Африки, та продовжує динамічно розвиватися.
Основним драйвером для зростання українського експорту зерна до країн Азії є зростання населення в цьому регіоні та його платоспроможності.
Читайте: Намір Росії обмежити експорт зерна підняв ціни на українську пшеницю
За словами президента УЗА, в Індії населення щорічно зростає на 20-30 млн., також воно динамічно зростає і в Китаї. При цьому, молодь в Азії змінює традиції харчування – збільшує споживання хліба.
“Подальший приріст населення в Азії дасть нам можливість збільшувати наш експорт в цей регіон, до якого ми вже постачаємо близько 30-35% вирощеного в Україні зерна”, – переконаний президент Української зернової асоціації.
Landlord раніше повідомляв, що Україна майже на третину збільшила експорт зерна в нинішньому маркетинговому сезоні.