Енергетична система перебуває під постійною загрозою обстрілів рф. Відповіддю на цю загрозу має бути створення мережі розподіленої генерації електроенергії. Така мережа має складатися з сотень малих електростанцій, що допоможе нашій енергосистемі диверсифікувати генерацію і убезпечити енергетичні об’єкти від масштабних пошкоджень.
В Україні кілька електростанцій та десяток підстанцій досі забезпечують половину усієї генерації та передачі електричної енергії. Звісно, 5-10 крупних електростанцій є легкими цілями для ворога. Коли в нас будуть сотні малих електростанцій, то ці обʼєкти обстрілювати ракетами буде практично нереально, — зазначив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
Малі електростанції розміщують на невеликій відстані від споживача, забезпечуючи електроенергією об’єкти комунальної інфраструктури, бюджетні установи, організації та/або окремі будинки.
Триває робота над тим, щоб змінити архітектуру енергетичної мережі. Зараз встановлюється багато сонячних електростанцій. Окрім того, йде робота над встановленням великої кількості газових електростанцій. Нова конфігурація допоможе підвищити стійкість та гнучкість енергосистеми та забезпечить електроенергією споживачів в умовах воєнного стану, – додав Герус.
Раніше стало відомо, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів для заміни теплових електростанцій, повідомив гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук на форумі NV, передає liga.net.
Це заміна тепловим електростанціям. Логіка проста: у нас є станції, а там є підключення, люди, інфраструктура, земля. І через п’ять-сім років потрібно буде реалізовувати заміну одних технологій на іншу. Ми бачимо в цьому великий потенціал, – зауважив Сахарук.
За словами Сахарука, поки що ДТЕК не бачить для цього умов. Для цього потрібно буде залучати проєктне фінансування, захист інвестицій, виконання базових законів економіки.
Інвестор сидить з умовним мільярдом доларів, і у нього альтернатива: вкласти мільярд в zero risk облігації зовнішньої позики Америки під 5% чи вкласти в Україну з більшим, можливо, доходом, але зі значно більшими ризиками. Вгадайте, куди люди зараз вкладають гроші? – зазначив Сахарук.
Нагадаємо, нідерландська компанія хоче інвестувати в Білгород-Дністровський порт та енергопроект в Чорнобильській зоні.
Ера викопного палива перебуває на “початку кінця” – глава МЕА.
У 2022 році внаслідок вторгнення росії в Україну ЄС скоротив попит на енергоносії, найбільше — на викопний газ та зберіг курс на відмову від вугілля.
В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня акцентував, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.
Сонячна установка Tesla Powerwall потужністю 13,9 кВт, подарована Україні Ілоном Маском, нещодавно була встановлена у місті Бородянка на Київщині. Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав альтернативне джерело енергії тепер може самостійно виробляти й накопичувати електроенергію незалежно від місцевої мережі.
“Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.
Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.
Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.
Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.
A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).
В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!