Новини    22 січня 2023 18:16

Учасник ринку: як альтернативне паливо кукурудза вигідніша за дубову пелету

Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів

Для України кукурудза є перспективною енергетичною культурою. Переваги сушіння на кукурудзі більш ніж очевидні. Якщо зняття тонно-відсотка на газу становить близько 200 грн, то на кукурудзі — всього 35 грн. Кукурудза навіть вигідніша за дубову пелету, розповів голова СФГ “Ярошенко” Володимир Ярошенко, пише AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

СФГ “Ярошенко”, яке виробляє органічну продукцію, вже чотири роки вирощує кукурудзу тільки як енергетичну культуру. Засівають нею 3 га, що вистачає на забезпечення всіх потреб господарства.

Ярошенко навів приклад Канади, де близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.

Для України кукурудза є перспективною енергетичною культурою, переконаний експерт. Адже тільки на Полтавщині виробляють щорічно близько 4 млн тонн кукурудзи. Якщо перевести її енергетичну цінність на газ, це еквівалентно 2,6 млрд кубометрів блакитного палива.

Щоб повністю забезпечити наш регіон газом з урахуванням промисловості та приватних господарств, потрібно близько 2 млрд кубометри на рік. Якщо брати власне енергетичну складову кукурудзи, ціна на цю зернову перевищує 27 тис. грн/т. І це з тим, що нині її купують за набагато нижчою ціною. До того ж багато господарств наразі лишили кукурудзу в полі, що навряд чи окупиться належно,— пояснив Ярошенко.

Нагадаємо, в Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів. Що таке мініелектростанції та чи здатні вони захистити енергосистему – далі у матеріалі DW.

Кабінет Міністрів на засіданні у вівторок, 3 січня, дозволив підприємствам, які імпортують електроенергію з країн ЄС, отримувати безперервне живлення, тобто не залежати від графіків відключень електроенергії. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Майбутня посівна кампанія в Україні зазнає змін, а проблеми зернового коридору, найімовірніше, у 2023 році не вирішаться, прогнозують у Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.

Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).

В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.

В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня підкреслив, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...