Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, із українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.
Про це повідомила пресслужба АМПУ.
З Одеського порту вже пішло караваном перше судно з 27 тис. т гуманітарної пшениці від України для Ефіопії. Партнерами виступили уряд Німеччини та Всесвітня продовольча програма ООН.
В АМПУ також зазначили, що українське зерно зараз незамінне на світовому ринку.
“Світовий ринок продовольства не гнучкий. Це означає, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Слід зауважити, що до повномасштабного вторгнення Україна забезпечувала понад 15 % світового експорту кукурудзи, понад 10 % пшениці, понад 15–20 % ячменю, понад 50 % соняшникової олії”, — відзначили в повідомленні.
Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський виступив на G20 з новою програмою продовольчої безпеки GrainfromUkraine. Глава держави підкреслив, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років. Тому для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. Для цього Україна запропонувала світу гуманітарну програму #GrainfromUkraine, яка передбачає:
- Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
- Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
- Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
- За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Її суть – пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!