Новини / Аналітика     24 вересня 2023 10:44

З початку сезону Україна експортувала понад шість млн т зерна

З початку сезону пшениці відправлено на 19% більше проти минулорічного обсягу

У 2023/24 МР станом на 22 вересня обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України становив 6,04 млн т, що на 17% менше аналогічного показника минулого сезону, свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З початку сезону пшениці відправлено 2,9 млн т, що на 19% більше торішнього обсягу.

Постачання ячменю на зовнішні ринки склало 596 тис. т, що на 4% менше, ніж торік.

Жита відправили 0,6 тис. т (-77%).

Кукурудзи експортовано 2,5 млн т, що на 39% менше відвантажень на аналогічну дату минулого сезону.

Експорт борошна з України становив 33 тис. т, що на 55% перевищує торішній показник.

Нагадаємо, Україна, яка виробляє половину світового експорту соняшникової олії та 10 відсотків пшениці, експортувала близько 35 мільйонів тонн зерна через Дунай за минулі 12 місяців. Поряд із залізничними вантажними перевезеннями через Європу, це забезпечило життєво важливу економічну підтримку для війни країни проти російських загарбників.

Висока врожайність цього сезону може зіграти злий жарт з агросектором. Половина від вартості зернових йде на логістику, трохи краща ситуація з олійними.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Експорт української сільгосппродукції протягом минулих місяців залишається на рівні до 3 млн т, однак нині Україні потрібно експортувати не менше 6,5 млн т на місяць

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також