Новини    23 вересня 2023 13:27

З європейського ринку витіснили єгипетську цибулю

Попри збільшення експорту цього року, нестабільність ринку спричинила проблеми з виробництвом: кліматичні умови стають дедалі складнішими, що збільшує витрати на виробництво

Експорт єгипетської цибулі був на високому рівні в усьому світі, особливо в Європі, в умовах скорочення поставок у всьому світі, пише EastFruit

Ми експортували більше цибулі, ніж у попередньому сезоні, – зазначив Мохаммед Хассан (Mohammed Hassan), генеральний директор On Trade. – На національному рівні експорт на сьогодні перевищив 324 тис. тонн. Збільшення попиту відбулося в період скорочення посівних площ у Єгипті, що призвело до підвищення цін.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Однак це збільшення було несуттєвим, і у вересні конфігурація ринку повернулася до нормального стану. У результаті єгипетську цибулю було витіснено з європейського ринку.

Обсяги нашого експорту в Європу залишалися високими до серпня. Зараз внутрішнє виробництво в Європі, особливо в Нідерландах, Франції та Греції, відновилося. Зараз ми експортуємо більшу частину наших обсягів в арабські країни, Східну Азію і на деякі африканські ринки, – зауважив керівник.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Попри збільшення експорту цього року, нестабільність ринку спричинила проблеми з виробництвом: кліматичні умови стають дедалі складнішими, що збільшує витрати на виробництво, особливо цього року.

Нестабільність ринків також спричинила великі коливання цін, які іноді змінювалися щогодини. Були часи, коли ми були змушені експортувати без прибутку, – пояснив директор On Trade.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Нагадаємо, минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

На півдні виробникам цибулі доводиться нині боротися з бур’янами та хворобами.

Ріпчаста цибуля коштувала дорожче ніж в аналогічному періоді минулого року в 3,7 раза. Позитивні цінові тенденції, за словами учасників ринку, збережуться до масового надходження продукту нового врожаю.

Аграрії в Україні планують масово вирощувати цибулю через вигідність такого продукту, тож ціни на неї почнуть падати у червні, припустив член Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Попри втішні прогнози, цибуля все ж таки подорожчає ще сильніше. Ціни зростатимуть до середини травня, як попередила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...