Новини    11 січня 2023 20:04

На Філіппінах ціни на цибулю досягли рекордних значень – $12 за кг

Дефіцит цибулі стає причиною для спекуляцій цінами. Фермери ігнорують рекомендовану роздрібну ціну 250 песо

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди, повідомляє КазахЗерно.kz.

Роздрібні ціни на червону цибулю днями злетіли до 700 песо ($12,70) за кілограм на ринках Маніли, що, на думку місцевих економістів, робить філіппінську цибулю найдорожчою у світі. Ще 4 місяці тому кілограм цибулі коштував від 120 песо до 170 песо.

Стрибок цін цибуля була настільки різкою, що влада почала розслідування. Як можливі причини називаються контрабанда і маніпулювання цінами.

Нещодавно Митне бюро Філіппін запобігло великим спробам контрабанди. Минулого тижня його співробітники перехопили незаконне вивезення партій цибулі на суму 17 мільйонів песо. Дефіцит цибулі стає причиною для спекуляцій цінами. Фермери ігнорують рекомендовану роздрібну ціну 250 песо.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Філіппіни зараз вивчають можливість імпорту цибулі, щоб збільшити обмежену пропозицію та знизити надмірно високі ціни. Як мінімум, як інформує Міністерство сільського господарства Філіппін, це дозволить стабілізувати ситуацію до початку місцевого сезону збирання врожаю цибулі, яка розпочнеться за кілька тижнів, і, як очікується, досягне свого піка в лютому.

Філіппіни є постійним імпортером цибулі й зазвичай купують її у Китаю та інших азійських сусідів. Щомісячний внутрішній попит на цибулю на Філіппінах оцінюється у 22 000 тонн.

Нагадаємо, українські аграрії за підсумками 2022-2023 років отримають 732 тис. т цибулі, що на 29% менше показника минулого року і є найнижчим рівнем виробництва з 2015 р.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...