Новини    14 березня 2023 18:01

В Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Площі, відведені під цю культуру, скоротилися майже на 30% через погані результати, досягнуті в попередніх сезонах.

Цибуля в Іспанії реалізується за дуже високими цінами на тлі зниження пропозиції як на національному, так і на глобальному рівні, що призвело до значного дефіциту на ринках. Виробництво пізньої цибулі в Іспанії цього сезону впало на 45-50% порівняно з попередніми роками, передає EastFruit.

Площі, відведені під цю культуру, скоротилися майже на 30% через погані результати, досягнуті в попередніх сезонах.

З початку кампанії попит на цибулю був високим, і ціни зросли до небаченого раніше рівня, зазначив Луїс Фернандо Рубіо, директор Procecam, Асоціації виробників цибулі Кастилії-Ла-Манча. Є багато імпортерів, які просять цибулю, але майже вся цибуля вже продана.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Існує значний глобальний дефіцит. Багато країн ввели експортні обмеження для захисту своїх місцевих ринків, що вельми незвично. Були обмеження в Південній і Центральній Америці, в Пакистані, а тепер і в Марокко, – пояснює Луїс Фернандо. – Ми розраховували заповнити прогалини в поставках цибулею з Нової Зеландії, але виникли значні затримки, спричинені тайфуном, який прямував основною виробничою зоною країни. Ми також отримуємо менші обсяги з Перу через соціально-політичні проблеми, з якими стикається ця країна. Китай багато експортує після того, як покрив свій внутрішній попит, але на ринках все ще мало пропозиції. Це складний світовий сценарій для цибулі.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

За словами керівника, може здатися, що це гарний рік для іспанської цибулі через високі ціни, але “правда в тому, що розмір прибутку дуже малий, якщо взяти до уваги доступну пропозицію і значне збільшення виробничих витрат минулого року”.

Нагадаємо, попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

З січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...