Новини    12 березня 2023 19:03

Рекордні ціни на цибулю можуть зрости ще на 30% – прогноз

Вартість цибулі зростає навіть попри на те, що її імпорт у лютому зріс у 2,5 раза порівняно з січнем

Попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка, передає “РБК-Україна”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вартість цибулі зростає навіть попри на те, що її імпорт у лютому зріс у 2,5 раза порівняно з січнем.

Нині цибуля коштує від 52 до 58 грн/кг. Тож я думаю, десь ще на 30% зростання цін на цю продукцію буде на початок травня точно, — зазначив Гопка.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Наприкінці весни попит на ринку зменшуватиметься. Адже цибуля вже зростатиме на присадибних ділянках. Відповідно, це вплине на ціну.

Нагадаємо, з січня по листопад 2022 року імпорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази, порівняно з аналогічним періодом 2021 року і досяг 54 тис. тонн.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...