Новини    27 березня 2023 16:56

Експерти переконують: в Україні знову «злетять» ціни на цибулю

Запаси цибулі у сховищах українських фермерів вже майже закінчилися

Попри втішні прогнози, цибуля все ж таки подорожчає ще сильніше. Ціни зростатимуть до середини травня, як попередила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, передає znaj.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експертка зазначила, що зараз ціни на цибулю б’ють усі рекорди, але при цьому запаси дуже виснажені.

Запаси цибулі у сховищах українських фермерів вже майже закінчилися. Тому тенденція подорожчання цибулі на українському ринку збережеться протягом березня-квітня.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Фермери в Україні не мають необхідного професійного обладнання для зберігання цибулі. Також варто враховувати, що війна дуже вплинула на багато галузей та процесів, через що витрати зросли.

Окрім цього, через перебої з електроенергією урожай на зберіганні у сховищах почав псуватися швидше.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Нагадаємо, попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...