Новини / Ринок землі     03 травня 2018 09:06

Юрособам скасували обов’язкову грошову оцінку земельної ділянки


Скасована необхідність здійснення експертної грошової оцінки земельної ділянки для нотаріального посвідчення при переоформленні земельних ділянок між юридичними особами. Про це повідомили в «Офісі ефективного регулювання» (Better Regulation Delivery Office – BRDO) на своїй сторінці у Facebook.

«Ухвалено реформу, що позитивно вплине на позицію України в рейтингу Doing Business за компонентом «Реєстрація власності». Мінюст у співпраці з BRDO розробив і ухвалив зміни до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій. Вони скасовують необхідність здійснення експертної грошової оцінки земельної ділянки для нотаріального посвідчення угод щодо земельних ділянок між юридичними особами», – йдеться у повідомленні.

Також, в BRDO звітують про інше рішення схвалене Кабінетом Міністрів України, яке спрямовано на зменшення бюрократії при ведені бізнесу.

Ця постанова, розроблена BRDO та Мінекономіки, передбачає 5 змін:

  • забезпечення автоматичного збору статистичної інформації щодо угод з нерухомістю. Така інформація не потребуватиме подання якої-небудь звітності, а буде формувати автоматично програмним забезпеченням реєстру прав на нерухомість;
  • спрощення будівництва об’єктів класу наслідків СС1. Таких сьогодні близько 60% від усіх об’єктів, що будуються;
  • виключення можливості здійснення архітектурної діяльності особами, які не мають профільної вищої освіти;
  • можливість здійснювати ідентифікацію місця знаходження об’єкта будівництва за кадастровим номером. Раніше перед початком будівництва забудовник вимушений був отримувати будівельну адресу, потрібність якої жодним чином не була обґрунтована.
  • виключення запчастин до автомобілів, які не підпадають під ознаки товарів військового призначення, з процедур державного контролю за такими товарами. Тобто вони не будуть обтяжені бюрократичними процедурами під час перетину митного кордону (а це товарообіг обсягом більше 400 млн доларів);

За даними офісу, ці 5 змін мали бути закріпленні на законодавчому рівні депутатами Верховної Ради в проекті закону №8124, але документ так і не був прийнятий. Зменшити регуляторне навантаження на бізнес вирішили постановою уряду.

Читайте також