Новини    10 жовтня 2021 18:33

Виробники цукру просять у держави дотації розміром 150 грн на тонну

При середній урожайності 480 ц/га та ціні 1200 грн за тонну буряків їх вирощування не є рентабельним

Національна асоціація цукровиків “Укрцукор”, Українська спілка промисловців та підприємців, а також Рада підприємців при Кабміні звернулись до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням передбачити в держбюджеті на 2022 рік дотації для виробників цукру.

“Для виготовлення цукру українським заводам цьогоріч знадобиться не менше 300 млн кубометрів природного газу. Через ріст цін на блакитне паливо частина підприємств не зможе організувати виробництво, а сільгоспвиробники, які вклали в це кошти, зазнають значних збитків”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цукровики зараз перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тис. грн на 1 га посіву цукрових буряків. При середній урожайності 480 ц/га та ціні 1200 грн за тонну буряків їх вирощування не є рентабельним.

Ця ж причина, на думку експертів, зумовлює постійне скорочення площ посівів (зараз 206 тис. га). У 2020 році повноцінно працювали 29 із 33 заводів, ще якась частина з них зазнала збитків.

“Бізнес-спільнота просить урядовців передбачити в держбюджеті-2022 дотації для виробників цукру в обсязі 150 грн на тонну. Сума розраховуватиметься пропорційно обсягу проданої сировини. Така програма дозволить агропідприємствам не тільки збільшувати обсяги площ під цукровим буряком, але й виведе виробників із тіні, перекриє давальницькі схеми”, — йдеться у зверненні.

Також напередодні “Укрцукор” повідомляв, що переорієнтування малого й середнього бізнесу (МСБ) на безвідходне виробництво, поміж іншого, убезпечить його від енергетичних криз.

“Приміром, те, що відбувається зараз із тарифами на газ, сильніше вдарить саме по малому бізнесу. А якби він свого часу замістив газ і перейшов, скажімо, на використання біомаси, нині б уже жодним чином не залежав від зростання вартості природного газу у світі… Бачимо, що через підвищення вартості газу зростає ціна добрив, яка в традиційному землеробстві становить понад 40% собівартості вирощеної продукції. Компанії ж, які впроваджують органічні принципи землеробства, не використовують добрив, пестицидів, проводять запилення за допомогою бджіл. І тому менше ризикують потрапити в залежність від енергетичних викликів чи кліматичних змін”, — сказав керівник департаменту з питань енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Олександр Ніколаєнко.

Раніше Landlord повідомляв, що виробники борошна відмовилися підписувати меморандум про граничні межі експорту зернових.

Джерело: agroportal, Укрцукор

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...