Новини / Тваринництво     20 травня 2025 12:08

З 20 травня аграрії можуть отримати 7 000 грн за кожну корову: як подати заявку


Фермери, які утримують від трьох до ста корів, з 20 травня 2025 року зможуть подати заявки на отримання спеціальної дотації через Державний аграрний реєстр. Уряд відновлює виплати в межах програми підтримки тваринництва — 7 000 гривень за кожну голову великої рогатої худоби. Цьогоріч на фінансування дотацій вже спрямовано сотні мільйонів гривень.

Про це повідомляє міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Із 20 травня 2025 року в Україні стартує прийом заявок на спеціальну бюджетну дотацію для утримання великої рогатої худоби. Подати заяву можна через Державний аграрний реєстр. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Коваль.

Уряд передбачив виплати в розмірі 7 000 гривень на кожну корову всіх напрямів продуктивності. Скористатися програмою можуть фермери, які утримують від трьох до ста голів. За словами міністра, це ще один крок до підтримки вітчизняного тваринництва та допомоги аграріям у складних умовах війни.

Водночас Коваль підкреслив: у 2025 році отримати дотацію зможуть лише ті виробники, які не користувалися цією підтримкою у 2024 році. Для тих, хто вже отримував кошти торік, відповідні напрямки в Державному аграрному реєстрі будуть неактивні.

У квітні 2025 року в межах цієї ж програми було здійснено перші виплати — 7 766 аграріїв отримали загалом 386,5 млн грн. Із них понад 220 млн грн було спрямовано саме на утримання великої рогатої худоби, ще майже 166 млн грн — на підтримку маточного поголів’я овець і кіз.

Ці дотації виплачуються за рахунок державного бюджету в межах Екстреного проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України ARISE.

Скорочення поголів’я великої рогатої худоби — хронічна проблема українського АПК, що останніми роками лише посилилась через війну. За даними на 1 квітня 2025 року, в Україні утримується 2 млн 138,4 тис. голів великої рогатої худоби, з яких 1 млн 149,9 тис. — корови.

Новини за темою:  Підприємець з Київщини намагався вивезти до ЄС понад 100 тонн курятини на 15,5 млн грн

Ситуація ускладнюється через відсутність ефективної державної програми підтримки молочного скотарства, дефіцит обігових коштів у фермерів, зростання витрат на корми, пальне та електроенергію. До цього додається скорочення сільгоспземель та пасовищ унаслідок забруднення мінами й боєприпасами.

Український уряд розробляє нові механізми підтримки фермерів та переробників молока з метою збереження конкурентоспроможності українського виробництва на європейському ринку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дотації на утримання худоби, овець та кіз у квітні 2025 року були виплачені в повному обсязі, і ця програма діє паралельно з іншими заходами підтримки в рамках проєкту ARISE.

Читайте також