Новини    08 серпня 2018 13:51

ВНІС виводить на ринок лінійку гібридів соняшнику та кукурудзи


На Міжнародних днях поля 2018 науковці Всеукраїнського наукового інститут селекції (ВНІС) представили лінійку гібридів соняшнику та кукурудзи, а також технології вирощування для отримання високих показників урожайності. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«На демо-платформі науковці Всеукраїнського наукового інститут селекції презентували новинки гібридів соняшнику, стійких до гербіцидів групи імідазолінонів – «Карлос 105» та «Карлос 115», – йдеться у повідомленні.

Відвідувачі виставки мали можливість з перших вуст дізнатись особливості вирощування гібридів та сортів селекції ВНІС від провідного агронома, кандидата сільськогосподарських наук Володимира Скорика.

«Карлос 105» є гібридом нового покоління, напівінтенсивного типу з швидкими темпами росту на початкових етапах розвитку, придатний для пізніх строків посіву. Відрізняється істотною посухостійкістю та, що важливо, високим відсотком запилення за високих температур, які спостерігаються під час цвітіння. Це вагомий чинник в отриманні високих та стабільних урожаїв за різних умов вирощування. «Карлос 105» при сприятливих умовах може забезпечити врожайність до 50 ц/га. Вміст олії 48-50%.

«Карлос 115» – простий гібрид інтенсивного типу. Вегетаційний період становить 115 днів. Має високий потенціал урожайності – до 52 ц/га. На полях з високим рівнем агротехніки при наявності обмеженої кількості опадів формує стабільно високий урожай зерна. Його можна відзначити високою стійкістю до посухи та вилягання, а також стійкістю проти вовчка. Вміст олії до 52%.

Також фермери пересвідчились у високих показниках продуктивності гібридів соняшнику, що вже встигли гарно себе зарекомендувати на полях України. Насамперед, улюбленець – гібрид соняшнику «Армагедон», що вирізняється стабільністю та високою врожайністю.

«Армагедон» є першим українським гібридом соняшнику стійким до Євро-лайтнінгу. Це простий гібрид з вегетаційним періодом 105-110 днів. Має вміст олії 50%. Потенціал урожайності 50-53 ц/га. Відрізняється унікальною посухостійкістю та дає стабільні врожаї як при повному вологозабезпеченні, так і при нестачі вологи. Стійкий проти вовчка, а також, завдяки толерантності до Євро-лайтнінгу, дає можливість здійснювати подвійний контроль цього паразита в польових умовах. Добре реагує на внесення мінеральних добрив в ґрунт та листкових підживлень протягом вегетації.

Гібриди «Дракон» та «Сонячний настрій» є стійкими до гербіцидів, що містять трибенурон-метил.

«Дракон» є ранньостиглим простим гібридом, що має високу стійкість до хвороб та стресових умов середовища. Вегетаційний період цього гібрида становить 103-107 днів. Відрізняється гарним стартом на початкових етапах росту та потужністю стебла, високою стійкістю проти полягання. Гібрид має унікальну посухо- та жаростійкість. Завдяки вдалому поєднанню посухостійкості та здатності давати стабільний урожай при середній забезпеченості мікро- та макроелементами, може бути рекомендований для вирощування на ґрунтах з низьким вмістом поживних речовин.

«Сонячний настрій» має вегетаційний період 103 дні. Придатний для вирощування з середнім рівнем забезпечення мінеральним живленням. Невибагливий до типу ґрунтів та наявністю вологи в ґрунті. Має швидкий розвиток на початкових етапах росту, що забезпечує високу конкурентну спроможність на забур’янених полях. Страховим гербіцидом для цього гібриду також є  гербіцид, що містить трибенурон-метил. Надзвичайно стійкий проти хвороб, шкідників та стресів.

Гібриди «Атілла» та «Заграва» рекомендовані для традиційної технології вирощування.

«Атілла» – ультраранній гібрид, період вегетації 95-100 днів. Підходить для пізніх термінів посіву, та може бути рекомендований для пожнивного посіву після стернових культур. Вміст олії на рівні 51-52%. Висота рослини 160 -165 см.

Перевагами гібриду «Атілла» є:

  • стійкість до 6 рас вовчка соняшникового;
  • добра врожайність навіть на збіднених ґрунтах;
  • потужна коренева система забезпечує виняткову посухостійкість та стійкість проти вилягання.

«Заграва» – гібрид соняшнику традиційної технології вирощування, що гарно себе зарекомендував серед аграріїв. Його перевагою є висока облистяність, що дозволяє закривати ґрунт до фази зірочки – початку бутонізації. Період вегетації 100-108 днів, вміст олії 50-52%. Середня врожайність на рівні 34ц/га, при сприятливих умовах та високому агрофоні може формувати до 52 ц/га.

Серед гібридів кукурудзи – улюбленцем аграріїв лишається ВН63 – новий гібрид із високим стабільним врожаєм, толерантний до посухи, має надзвичайно швидку вологовіддачу із зерна. Придатний для вирощування в усіх зонах як за традиційною технологією, так і за технологією мінімального обробітку ґрунту. ФАО 280, потенціал врожайності 155 ц/га.

«Амарок» – топ-гібрид із врожайності у своїй групі стиглості, завдяки його невибагливості до ґрунтів він придатний до вирощування за мінімальною та нульовою технологією обробітку ґрунту. Стійкий проти вилягання, кореневих гнилей пухирчастої сажки, іржі. ФАО 220, потенціал врожайності 135 ц/га.

Істотними перевагами гібридів кукурудзи компанії ВНІС є швидка вологовіддача, посухо- та холодостійкість. Показник вологості зерна на момент збирання врожаю становить 14-18%.

Ячмінь «Патрицій» – це сорт, який придатний для використання в пивоварній промисловості. Вміст білку 9-11%, має натуру зерна 720-750 г/л, довжина колосу 14 см, маса тисячі зернин 44-54 г. «Патрицій» добре розкриває свій генетичний потенціал в різних ґрунтово-кліматичних умовах, має високу адаптивність, його унікальність – висока посухостійкість. Урожайність, в умовах посухи 2016 року в центральній частині України, після соняшнику, без мінерального живлення становила 34 ц/га. Максимальна зафіксована урожайність сорту – 82 ц/га.

Всеукраїнський науковий інститут селекції засновав доктор біологічних наук Федор Парій у 1999 році. Діяльність ВНІС спрямована на створення та впровадження нових сортів та гібридів з використанням сучасних досягнень селекції, біотехнології та генетичної інженерії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...