Новини    29 березня 2023 17:32

Влада може повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу – Гетманцев

В середньому на місяць збирають податків 80 млрд гривень, а на війну витрачають 130 млрд гривень

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев зауважив, що податкову систему України вже з 1 липня повернуть до того стану, як вона функціонувала до початку війни. Повернуться податкові перевірки та штрафи, передає РБК-Україна.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, “в середньому на місяць збираємо податків 80 млрд гривень, а на війну ми витрачали 130 млрд гривень”. Решту збирають шляхом запозичень, облігацій.

Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни, – пояснив він.

Пропонується скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.

Ми вважаємо, що він відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його наразі треба скасувати з 1 липня, – зазначив депутат.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків 2023 року.

Крім цього, це відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не відбуваються бойові дії та відновлення покарань за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не йдуть військові дії.

Власне цим і приводиться система податкова до того стану, тих правил, які існували в мирний час до початку активної фази війни, – зазначив Гетманцев.

Нагадаємо, уряд України за технічної допомоги МВФ працюватиме над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики.

2023 року запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

За час кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб задекларовано 8,8 млрд гривень. Сума задекларованого до сплати збору склала 547,5 млн гривень.

Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...