Новини / Фінанси     03 березня 2023 15:08

У Мінфіні розповіли про результати податкової амністії


За час кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб задекларовано 8,8 млрд гривень. Сума задекларованого до сплати збору склала 547,5 млн гривень.

Про це повідомляє  пресслужба Міністерства фінансів України.

За даними пресслужби, станом на 1 березня 2023 року з початку дії податкової амністії до державного бюджету надійшло 325,9 млн гривень одноразового збору, з яких 235 млн гривень – в умовах воєнного стану.

У Мінфіні нагадали, що за ініціативи президента Володимира Зеленського з 1 вересня 2021 року розпочалась кампанія по добровільному декларуванню. Вона мала б тривати один рік, але з урахуванням воєнного стану її було продовжено ще на пів року – до 1 березня 2023 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Під час податкової амністії можна було задекларувати гроші та нерухоме майно та сплатити з них податки за зниженою ставкою.

Після проведення податкової амністії влада України планувала використовувати непрямі методи податкового контролю. Вони будуть стосуватися тільки майбутніх придбань.

Міністр фінансів Сергій Марченко також заявив, що після податкової амністії українська влада має намір перевіряти джерела коштів громадян для дорогих покупок.

Зокрема до тих, хто не захоче скористатися можливістю “нульового декларування”, податківці будуть застосовувати “непрямі методи” виявлення порушень – грубо кажучи, порівнювати доходи з витратами і способом життя, повідомив він.

Нагадаємо, Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Два законопроєкти про оподаткування сільськогосподарських кооперативів підтримав до голосування парламентський комітет з питань євроінтеграції.

Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Міністерство аграрної політики та продовольства планує напрацювати до березня 2023 року законопроєкт щодо встановлення пільгової ставки ПДВ на харчові продукти та запровадити акциз на солодку воду.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також