Новини / Трейдинг     08 травня 2020 09:42

Європейський союз подвоїв ставку ввізного мита на кукурудзу до 10,4 євро за тону

Мито, яке було введене наприкінці квітня протрималося лише добу. Європейська Комісія оприлюднила новий імпортний тариф

Низькі ціни на кукурудзу в усьому світі та достатні обсяги постачання зерна культури на територію Європейського Союзу призвели до повторного обчислення імпортного мита. Про це говориться у повідомленні Європейської Комісії.

«Автоматичний механізм обчислення імпортних мит був запущений 27 квітня, встановивши ввізне мито на кукурудзу, сорго та жито в 5,27 євро за тонну. Новий розрахунок призвів до перегляду мита в 10,4 євро за тонну», – сказано у повідомленні.

Переглянутий тариф, опублікований 5 травня 2020 року в Офіційному журналі ЕК, розраховується відповідно до регламенту ЄС 642/2010. Він базується на різниці між європейською базовою ціною (ціна у порту Роттердама) та світовою ціною, яка встановлюється на кукурудзу за результатами біржових торгів у Чикаго і Міннеаполісі, США.

Читайте: Вчені створили сорт пшениці адаптований до високих температур 

«Падіння цін на нафту призвело до падіння попиту на біоетанол у США, а також до зниження витрат на фрахт. Крім того, очікується рекордний урожай кукурудзи у 2020/2021 маркетинговому році на глобальному рівні. Поєднання цих факторів призвело до того, що ціни на американську кукурудзу в порту Роттердама склали 146,63 євро за тонну», – пояснюють у Європейській Комісії.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, що ЄС вперше за два роки запровадив імпортні мита на кукурудзу, жито і сорго з 4 травня 2020 року.

Джерело: ЄК

Читайте також