Новини    07 січня 2018 14:02

Вертикальні ферми: заощаджуй до 95% на виробництві продуктів рослинництва


Вертикальні ферми економлять воду на 95% від традиційної, а на площі у 6500 квадратних метрів виробляють в 390 разів більше продукції. Про це йдеться у матеріалі hightech.fm з посиланням на дослідження стенфордських вчених. Також до переваг вертикальних ферм віднесли передбачений врожай, який можна збирати весь рік.

На думку вчених, вертикальні ферми – це дієвий інструмент у боротьбі з голодом. Дослідники відзначили, що хоча поки інноваційні фермерські господарства не впливають на ринкові ціни, в майбутньому вони допоможуть прогодувати зростаюче населення.

«Вертикальні ферми дозволяють на маленькій території вирощувати великі врожаї овочів, витрачаючи при цьому мінімум води. Ми виступаєм на підтримку нового тренда. За прогнозами ООН, до 2050 року обсяги виробництва продуктів повинні вирости як мінімум на 70%, щоб відповідати зростанню попиту. Зростання населення може спровокувати спалахи голоду по всьому світу. Причиною голоду стане не тільки перенаселення, а й підвищення цін на продукти. За останні два десятиліття їжа щорічно дорожчала на 2,6%. У 2008 році рекордне зростання цін на продукти спровокував заворушення в 48 країнах», – йдеться у дослідженні.

Вчені сподіваються, що вертикальні ферми допоможуть вирощувати овочі більш ефективно і вирішити проблему нестачі продуктів. Контейнерні грядки не залежить від  погоди, не потребують регулярного поливу і захисту від шкідників. Крім того, їм не потрібні великі посівні площі. Урбанізація захоплює орні землі, і, в той же час, знижує популярність професії фермера. Як наслідок – ні людей, ні земель не вистачає.

«Ще один плюс вертикальних ферм, на думку стенфордський вчених, це можливість розміщувати їх локально. За даними Ради з охорони природних ресурсів США, близько 40% врожаю в процесі поставок псується і потрапляє на смітник. Контейнери же можна ставити прямо в житлових кварталах, поряд з офісами, супермаркетами і ресторанами», – стверджують вони.

Однак,  у вертикальних фермах є свої мінуси. Вони дорого коштують, врожаї не відрізняються різноманітністю, та саме утримання обходиться не дешево. Змінити цю ситуацію зможуть інвестиції і підтримка з боку уряду.

На думку експертів, повністю замінити традиційні фермерські господарства контейнерні грядки не зможуть, Деякі банки продовольства вже почали закуповувати контейнери для вирощування овочів. Поки такі системи обходяться дорого, але вони все одно вигідніші, ніж покупка землі і обладнання власного фермерського господарства. Експерти очікують, що до 2022 року світовий ринок вертикальних ферм досягне $ 6 млрд.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...