АналітикаНовини

Вартість тепличних томатів почала знижуватися

Нині українські тепличні комбінати змушені знижувати відпускні ціни на свою продукцію, зауважують аналітики проєкту EastFruit. Здешевленню місцевого томату сприяло одразу кілька основних факторів. По-перше, поточного тижня збільшилася пропозиція імпортної продукції, ціна на яку озвучується в тому самому діапазоні, що й на місцевий томат. Водночас додатковий тиск на ціни чинило і збільшення пропозиції цієї продукції з місцевих тепличних комбінатів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сьогодні українським тепличним комбінатам вдається відвантажувати томати не дорожче 60-80 грн/кг ($1,64-2,19/кг), що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас, за словами виробників, попри зниження відпускних цін, попит на місцеві томати залишається на досить низькому рівні. Більшість оптових компаній і роздрібних мереж закуповують цю продукцію дрібним оптом для поточних продажів.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

Та попри зниження цін, тепличні томати в Україні наразі коштують у середньому на 17% дорожче, ніж на початку червня 2022 року. Більшість основних гравців ринку сходяться на думці, що негативні цінові тенденції переважатимуть у сегменті тепличних томатів і далі. Свою думку вони аргументують тим, що найближчим часом на ринок почнуть масово надходити томати з літніх теплиць, що, своєю чергою, призведе до чергового зниження цін у цьому сегменті.

Нагадаємо, капуста, морква та цибуля найбільше подорожчали в Україні від початку року. Натомість споживчі ціни на гречані крупи у квітні 2023 року зменшились проти грудня 2022 року на 19,9%, на буряк — на 20%. Це найбільш суттєве зниження серед 33 найменувань продуктів  за даними Держстату.

Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку