Новини

Вартість пшениці та кукурудзи суттєво знизилась

Розповсюдження новин про можливе розблокування українських портів спричинили стрімке падіння біржових котирувань пшениці. Про це повідомили аналітики Barva Invest у Telegram.

Липневий ф’ючерс на американську пшеницю знизився на $0,70/бу, ціна на європейську  пшеницю впала на €8/т, а на чорноморську — на $2,75/т:

  • липневий контракт пшениці на Чикаго (ZWN2) — $11,87/бу;
  • вересневий контракт пшениці на Euronext (EBMU2) — €392,25/т;
  • липневий контракт пшениці Black Sea (BWFK2) — $400,25/т;
  • внутрішній ринок  (СРТ 11,5%) — 5200-7000 грн/т.

Ціни на українському ринку показали певне зниження при дуже обмеженому попиті.

Динаміка посіву ярої пшениці в США досягла 73% від прогнозованих площ, при середніх показниках минулих років на поточну дату на рівні 92%. Водноча стан посівів озимої за тиждень покращився на 1% і складає 28% у хорошому та відмінному стані, що залишається одним з найгірших показників за всю історію спостережень.

Котирування кукурудзи показали значне зниження на фоні прогресу посівної в США та стрімкого обвалу на ринку пшениці. Липневий контракт на американську кукурудзу знизився на $0,23/бу, а на чорноморську на $2,5/т:

  • липневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCN2) — $7,53/бу;
  • липневий контракт кукурудзи Black Sea (BWFN2) — $340,75/т;
  • спот, Ізов (DAT) — $240/т.

Експерти зазначили, що ціни на українському ринку залишаються у стабільному діапазоні та залишаються малочутливими до коливань на міжнародних ринках через обмежену торгову активність.

Нагадаємо, 16 травня вартість пшениці показала максимально допустиме за день зростання на тлі запровадження заборони експорту з Індії.

Світ шукає можливості зупинити продовольчу кризу.

Напад рф на Україну спричинив падіння українського експорту на ринку зерна. Зо прогнозами експертів навіть переорієнтація з інших країн не зможе компенсувати втрати поставок з України, пише Bloomberg.

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, водночас обсяг експорту низки товарів з глибоким переробленням практично не змінився у порівнянні з довоєнним часом.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку