Новини / Садівництво     17 липня 2020 18:45

Конкуренція за ринки збуту горіхів стрімко зростає – Bloomberg

Торгівельна війна між США і Китаєм призвела до надлишкової пропозиції горіхів на світовому ринку. Українським виробникам доведеться жорстко конкурувати з американськими постачальниками

Торгівельна війна між США і Китаєм призвела до надлишкової пропозиції горіхів на світовому ринку, а ціни на них падають. Як повідомляє Bloomberg, останні кілька років в Америці спостерігався бум попиту на горіхи. Намагаючись сформувати відповідний обсяг пропозиції, місцеві фермери посадили безліч нових дерев. Наприклад, за даними USDA, площа під плодоносними горіхами в США, починаючи з 2007 року збільшилася приблизно вдвічі  – до більш, ніж 2 млн акрів (близько 800 тис. га). Крім того, горіховим насадженням потрібен час, щоб дозріти і дати плоди.

У цьому році на ринок почали надходити плоди дерев, посаджених п’ять років тому. Але торгова війна з Китаєм і наслідки пандемії зводять багаторічні зусилля аграріїв нанівець.

Bloomberg зазначає, що США є найбільшим в світі виробником і постачальником мигдалю, волоських горіхів і горіхів пекан. Більше половини врожаю, як правило, експортується, тому галузь обсягом в $9,5 млрд в значній мірі залежить від міжнародної торгівлі.

Але зараз зарубіжні поставки горіхів істотно скоротилися. Наприклад, за оцінками Rabobank International, експорт мигдалю знизився на 25% в порівнянні з показниками минулого року. В результаті виробники побоюються, що внутрішній ринок буде наповнений надмірною пропозицією, а ціни впадуть нижче собівартості.

Читайте: Україна може піднятися на 10-20 позицій у Doing Business 

Справа ще й у тому, що в цьому році очікується рекордний урожай мигдалю – він буде на 20% вище торішнього і складе 3 млрд американських фунтів (1,4 млн тон).

При цьому основною країною-імпортером американських горіхів традиційно був Китай. Але в останні роки експортний попит з боку цієї азіатської країни вже почав зменшуватися, а на тлі торговельних суперечок ситуація вкрай загострилася – Пекін ввів тарифи на поставку горіхів з США у розмірі 75%.

Крім того, по Китаю вдарив коронавірус, а національний новий рік за місячним календарем, який відзначається в лютому, замість традиційного збільшення імпорту горіхів в передсвяткові дні, приніс падіння поставок.

Крім маркетингу, у горіховій промисловості мало можливостей для коригування попиту і пропозиції, і виробники не можуть швидко скоротити свої площі, щоб пристосуватися. На ферму Carriere, що вирощує волоський горіх у Каліфорнії, зараз прибувають дерева, що було замовлено і оплачено більше року тому – саджанці вирощувалися в розпліднику. Крім того, Carriere вніс передоплату на дерева, які буде поставлено тільки в лютому 2022 р.

 «Нам доведеться змиритися з цим, зціпити зуби і пройти через це», – цитує Bloomberg слова власника Carriere.

Нагадаємо, що згідно із даними USDA, в Україні в минулому, 2019/2020 МР валовий збір волоського горіха склав близько 121 тис. тон, велика частина якого також пішла на експорт. Таким чином українським постачальникам, скоріш за все, цього року доведеться кокурувати з дешевимми горіхами з США на європейському ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про поступове зниження закупівельних цін на кукурудзу.

Читайте також