Новини    27 березня 2023 17:14

В уряді розглядають план Б відносно “зернової ініціативи”

Зернова ініціатива — це тимчасова форма, що мінімізує наслідки війни для світової продовольчої безпеки

Якщо при наступній пролонгації не вдасться розширити зернову ініціативу шляхом інших вантажів та відкрити порти Миколаївського регіону, тоді уряд планує застосувати альтернативний варіант забезпечення зернового коридору. Про це зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков в інтерв’ю виданню “Порти України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Васьков наголосив, що росія саботує Зернову угоду – з метою послабити українську економіку через стримування ринку агроекспорту.

Він також зазначив, що наша сторона працює над розширенням умов згоди, щоб в неї могли бути задіяні порти Миколаївщини, а номенклатура вантажів була розширена. А якщо це зробити не вдасться, то можливе виконання “плану Б”.

Ми вимушено розглядаємо варіант роботи без Зернової ініціативи. Але ціни на продовольство у світі в цьому випадку точно зростуть. Тому всі, хто зацікавлений в стабільному світовому ринку, мають зараз працювати над тим, щоб Ініціатива була продовжена та розширена. Ми постійно знаходимось у цих діалогах. Який варіант буде обраний — стане зрозуміло трохи пізніше.

Він зауважив, що для світу і для нас буде кращим повне відновлення судноплавства – це пріоритет. І це наше право як держави згідно з міжнародними конвенціями. Зернова ініціатива — це тимчасова форма, що мінімізує наслідки війни для світової продовольчої безпеки.

Якщо ми побачимо, що ця тимчасова міра не дає потрібного ефекту — ми будемо розглядати план Б і втілювати його, – пояснив Васьков.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в межах “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

18 березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що угоду відносно “зернової ініціативи” пролонгована ще на 120 днів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...