Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України презентувала нові підходи до міжнародних автобусних пасажирських перевезень. Ключова мета всіх змін – забезпечити якісний сервіс пасажиру та сприятливі умови для роботи легального бізнесу, повідомляє пресслужба відомства.
Реформа, яку ми запускаємо сьогодні – в першу чергу про якісний сервіс, прогнозованість у перевезеннях та чесність до пасажира і держави. Дослідження проведене за підтримки міжнародних партнерів показало – чверть міжнародних перевезень складають нелегали. Це означає, що пасажири не можуть бути впевнені у безпеці перевезення, а державний бюджет щорічно недоотримує близько 500 мільйонів гривень. Але наша задача полягає не у “закручуванні гайок”, а у створенні умов для роботи бізнесу – без зайвої бюрократії і впливу людського фактору. Перший крок – цифровізація сервісів та послуг, а також змін до нормативно-правової бази, – наголосив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Реформа міжнародних автобусних перевезень складається як з продуктів та послуг для пасажира та перевізника, так і зі змін до профільних нормативних актів.
Зокрема, мовиться про:
За допомогою цього порталу пасажири зможуть перевірити легальність маршруту, розклад руху, перевізника та купити квиток, в разі потреби – залишити зворотній зв’язок. З 22 березня портал доступний для тестування, протягом квітня до нього будуть інтегруватись перевізники, щоб можливість придбати квиток була доступна на більшість маршрутів.
Кожен регулярний автобус матиме чіткий час перетину кордону відповідно до графіку руху. Це дозволить вчасно реагувати на виклики, які можуть трапитися на кордоні і не тримати людей в очікуванні перед пунктами пропуску. Водночас система автоматично перевіряє дозвільні документи, щоб попередити нелегальні перевезення. Слотування для автобусів з вже доступне на трьох пунктах пропуску. Йдеться про “Ягодин – Дорогуськ”, “Мамалига – Крива” та “Могилів-Подільський – Отач”.
- Онлайн-кабінет перевізника для відкриття міжнародних маршрутів
Кабінет вже доступний до внутрішнього тестування перевізниками. Ключова мета – замінити паперову та бюрократизовану процедуру відкриття маршруту на швидку та повністю цифрову процедуру.
- Оновлення правил перевезень та спрощення доступу до ринку
У першу чергу мовиться про зміни до профільного 75 Наказу Міністерства, наразі він вже перебуває на громадському обговоренні.
Нагадаємо, Департамент транспортної логістики АТ “Укрзалізниця” пропонує послугу з комплексного перевезення зернових вантажів. До кінця року УЗ хоче завершити реєстрацію окремої компанії для виходу на ринки Європи в цьому сегменті.
У межах міжнародної виставки Transport logistic 2023 у Мюнхені делегація АТ “Укрзалізниця” підписала меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з німецькою логістичною компанією Global asset and logistics company (VTG GmbH) та провела низку зустрічей з представниками європейських компаній, які працюють на ринку залізничних перевезень.
У квітні в “Укрзалізниці” наростили середньодобове навантаження на 20,6%, проти квітня 2022 року, — до 360,5 тис. тонн.
В АТ “Укрзалізниця” оприлюднили ставки плати за використання власних вагонів філії у травні.
Лише 6 930 з 56 440 вагоновідправок послуг користування зерновозами АТ “Укрзалізниця”, виставлених на аукціони через “Прозорро.Продажі”, були успішними у січні 2023 року. При цьому торги проводилися як у форматі голландських аукціонів (на пониження ціни), так і англійських аукціонів (на підвищення ціни).
“Укрзалізниця” активно розглядає можливість розширення бази для ремонту лінійного обладнання локомотивів. Днями в товаристві пройшла зустріч з підприємствами, потенційно зацікавленими в такій співпраці.
АТ “Укрзалізниця” має намір забезпечити більшу прозорість у своїх закупівлях, оприлюднюючи плани закупівель заздалегідь для сприяння використанню українських товарів та компонентів.
“Укрзалізниця” планує досягти чистого прибутку в розмірі 7 мільярдів гривень за 2023 рік, порівняно зі збитком в 9,6 мільярда гривень у 2022 році.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!