Новини    16 лютого 2023 15:15

В Україні встановили заборону на вилов камбали


З 15 лютого 2023 року встановлено заборону на вилов камбали (глоси) у період її масового нересту.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Відповідно до  науково-біологічного обґрунтування Одеського центру “ПівденНІРО”, заборона триватиме по 30 квітня включно у Чорному морі і лиманах Одеської області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадуємо, що за вилов камбали (глоси) під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, компенсація за одну особину незаконно виловленої глоси становить 1 700 грн.

Відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства з 15 лютого 2023 року у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.

В Україні розроблено нові правила для покращення умов любительського, спортивного рибальства і підводного полювання, а також результативності заходів з охорони і збереження біорізноманіття іхтіофауни українських водойм. Нові Правила також враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

Читайте також: Зимова риболовля за новими правилами: що потрібно знати

З метою збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, з 1 грудня 2022 року у більшості українських водойм розпочинається заборона на вилов річкових раків.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

17 лютого відбудеться перший аукціон з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...