Новини    01 грудня 2022 19:04

Стартує заборона на вилов раків у водоймах України, — Держрибагентство

Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися

З метою збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, з 1 грудня 2022 року у більшості українських водойм розпочинається заборона на вилов цих річкових мешканців.

Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися. З точними датами можна ознайомитись за посиланням.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Читайте також: Кейс: як створити бізнес на раках

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків.

Довідка. Річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C.

Нагадаємо, ракетні удари рф по Україні залишили молокопереробну галузь країни без електрики, внаслідок чого зупинено роботу підприємств та порушено механізм збуту продукції, тому спотові ціни на молоко у цей період можна вважати умовними.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...