Новини / Аналітика     28 вересня 2022 19:28

В Україні ціни на цукор зростуть, проте внутрішній ринок не відчуватиме дефіциту

Цукор за темпами зростання цін став рекордсменом у 2021 році — ціна зросла на 61,5%

У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%. Про це розповів заступник директора інституту аграрної економіки Микола Пугачов в етері загальнонаціонального марафону на Суспільному.

Українські цукрові заводи зможуть виробити 1 мільйон 100-150 тисяч тонн цукру. Цього цукру буде достатньо, щоб забезпечити українське населення.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Цього року аграрії посіяли 180 тисяч гектарів цукрового буряку. Це близько ⅘ від того показника, який був 2021 року. За прогнозами інституту аграрної економіки, буде зібрано близько 7,5 — 7,8 мільйона тонн цукрового буряку. З нього наші цукрові заводи зможуть виробити 1 мільйон 100-150 тисяч тонн цукру. Цього цукру буде достатньо, щоб забезпечити українське населення. Наприклад, 2021 року спожито трохи більше одного мільйона тонн цукру. Тобто буде вироблено більше, ніж спожито минулого року, плюс є перехідні запаси, які перевищують 300 тисяч тонн”, — розповів Пугачов.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Для спиртової галузі цукру також вистачить. Однак ціна на цукор може зрости на 10-12%.

За словами Пугачова, в Україні цукор за темпами зростання цін став рекордсменом у 2021 році — ціна зросла на 61,5%.

До цього додаються проблеми, викликані війною. Це проблеми з логістичними витратами, підвищення цін на енергоносії та пальне. У собівартості виробництва цукру саме енергоносії і пальне становлять 60-70%. Тому ціни на цукор продовжили, нехай не такий стрімкий, але певний ріст.

“Ми прогнозуємо, за умови макроекономічної стабільності, зростання цін на цукор протягом року не більше, ніж на 10-12%”, – зазначив Пугачов.

Нагадаємо, у поточному 2021/2022 маркетинговому році (01 вересня 2021 р. – 31 серпня 2022 р.) станом на сьогодні в Україні вироблено 1 450 тис. тонн цукру, що становить 130,5 % виробництва минулого м. р. Виробництво цукру здійснювали 33 цукрові заводи.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

Через війну в Україні знову подорожчав цукор. Наразі він виріс на три гривні за кілограм, якщо порівнювати із ситуацією у серпні.

За словами заступника міністра, цього року, попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також