Новини / Фінанси     14 вересня 2022 12:32

Ціни на цукор в Україні: скільки він зараз коштує


Через війну в Україні знову подорожчав цукор. Наразі він виріс на три гривні за кілограм, якщо порівнювати із ситуацією у серпні.

Здорожчання цукру – це наслідок бойових дій, зростання цін на газ та інфляції, свідчать дані сайту Мінфін.

Середня роздрібна ціна на кілограм цукру становить 34,78 грн проти 31,35 грн у серпні. Якщо купувати цукор оптом, від 10 кг – то ціну можна знизити у середньому до 31 грн. Найдорожчий цукор в Україні у роздріб зафіксовано за ціною 35,74 грн, найдешевший – 33,9 грн.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин розповіла виданню “РБК-Україна”, що країна здатна самостійно забезпечити себе цукром – є працюючі цукрові заводи та необхідні посіви цукрових буряків. Дефіциту цукрового піску не буде, але можуть зрости ціни, що цілком зрозуміло в умовах війни та інфляції – зокрема, подорожчав природний газ, який є важливим елементом у виробничому процесі.

“З іншого боку, будемо мати достатню пропозицію при обмеженому попиті в порівнянні з попередніми роками. Тому виробники цукру будуть змушені підіймати ціну на цукор, щоб отримати хоча б мінімальний рівень рентабельності. І саме закриття 10 цукрових заводів свідчить про те, що балансувати виробникам цукру буде важко”, – резюмувала експерт.

Нагадаємо, що Україна не зможе отримати повну міжнародну ціну на зерно, допоки триває війна з Росією. Але ціни поступово зростають після падіння, тому вже скоро можна буде побачити підвищення експортних цін на пшеницю на 10-15%.

Українські тепличні комбінати отримали можливість вкотре підвищити ціни на томати. Причина – зростання попиту на томат разом зі зниженням середньодобових температур та скороченням світлового дня, що згубно позначилися на процесі дозрівання тепличної продукції.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також