Новини / Аналітика     02 червня 2022 18:32

Виробництво цукру в Україні зменшиться на 23% — USDA

Внутрішній ринок виробництва цукру в Україні поступово скорочується, водночас коливання світових цін вимагає накопичення запасів.

В Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки. Про це йдеться у звіті Міністерства сільського господарства США (USDA).

Українські виробники цукру затиснуті між внутрішнім та зовнішнім ринками. Так, внутрішній ринок виробництва цукру в Україні поступово скорочується, але становить левову частку у споживачів. Водночас коливання світових цін вимагає накопичення запасів.

Збройний конфлікт з росією ставить місцевих виробників цукру під ще більше навантаження з точки зору забезпечення виробництва та експорту, зазначили у звіті.

Виробничі площі на 2022/23 МР прогнозуються на рівні 181 тис. га, що на 19% менше, ніж у попередньому МР.

Експерти наголосили, що прогнозоване зменшення виробничих площ переважно буде наслідком російського військового вторгнення в Україну, оскільки виробники цукрових буряків (особливо дрібні та середні фермери) можуть бути невпевненими в спроможності переробних підприємств закупити їх урожай‎.

Так, аналітики прогнозують обсяг виробництва цукрових буряків у 2022/23 МР на рівні 8,4 млн т, що на 23% менше, ніж оцінка виробництва у 2021/22 МР (10,8 млн т).

Довідка. Світове виробництво цукру перевищує 168 млн. т, з яких близько 69% отримують з цукрової тростини і 31% – з цукрових буряків. За даними фахівців USDA у 2011/2012 МР у світі було вироблено 168,5 млн.т. цукру. Найбільшим виробником цукру серед країн є Бразилія, питома вага якої у структурі займає 23,5%. Значну частку також мають Індія – 16,8% та країни Європейського Союзу – 9,1%. Китай посідає 4 місце, його питома вага у світовому виробництві цукру складає 7,1%, Таїланд має 5,8%, США – 4,4%, Росія – 2,5%, України – 1,3%.

Нагадаємо, в Індії вирішили обмежити продаж цукру на міжнародних ринках через кілька днів після того, як заборонила експорт пшениці.

Уряд скасував заборону на експорт проса і цукру. Про це йдеться в ухваленій постанові Кабінету Міністрів України № 549 від 3 травня 2022 року, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також