Новини / Аналітика     17 серпня 2022 21:37

Цьогоріч не запустять 10 цукрових заводів

Через вартість газу цьогоріч ще 10 заводів працювати не буде, тобто запуститься лише 22 цукрові заводи по всій Україні.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії. Про це заявив заступник директора “Гнідавського цукрового заводу” Олександр Нікішин.

“Газ у Європі коштує вже понад $2 тис. Якби “Гнідавський цукровий завод” працював тільки на газу, то щодоби ми повинні віддати мінімум 400 т цукру тільки на газ, при тому, що завод буде виробляти 600-700 т за добу, а ще потрібно розрахуватись з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство”, — пояснив він.

Натомість газу внутрішнього видобутку може не вистачити для того, аби люди не замерзли взимку. Ціна на комерційний газ, за словами експерта, є такою, що можна відразу не запускати завод, адже кожен кілограм виробленого на цьому газі цукру приносить лише збитки. Це і стало причиною того, що цьогоріч ще 10 заводів працювати не буде, тобто запуститься лише 22 цукрові заводи по всій Україні.

“Однак ми не опускаємо руки та ставимо перед собою амбітні цілі. По-перше — отримати від своїх підприємств-бурякоздавачів сировину та її переробити. А друге важливе завдання — зберегти виробничий колектив, адже закриття заводу на один сезон потягне за собою і псування обладнання, а відповідно і тяжчі наслідки для підприємства”, — наголосив Нікішин.

Нагадаємо, Національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

25% площ, з яких цукровий буряк надходитиме на перероблення до цукрових заводів “Укрпромінвест-Агро” у поточному році, — поля учасників партнерської програми компанії. Про це йшлося під час зустрічі представників “Укрпромінвест-Агро” з аграріями Вінниччини.

У 2021 році посівна площа цукрового буряка збільшилася до 226,6 тисячі гектарів, високій урожайності сприяла погода.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також