Новини    17 лютого 2022 11:39

В Україні припинили дію так звані ГОСти, які визначали методику оцінки якості зерна

Ситуація не впливає на експорт у жодному випадку, адже у світі українські стандарти не діють

З початку 2022 року в Україні припинили дію так звані ГОСти, котрі визначали методику оцінки якості зерна. Дані методики необхідні для того, аби віднести зерно до того чи іншого класу якості, за допомогою чого держава може обліковувати його у сховищах. Про це повідомив заступник голови ВАР Михайло Соколов, передає пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради.

“Дана ситуація не впливає на експорт у жодному випадку, адже у світі наші стандарти не діють. Наразі якість зерна визначається за міжнародними стандартами, для чого здійснюються окремі лабораторні дослідження”, — наголосив Соколов.

За словами заступника голови ВАР, основна причина проблеми в тому, що закон вимагає, аби в Україні зберігали зерно і враховували його за певними класами. Водночас визначити клас зерна необхідно саме на основі запроваджених стандартів.

Він наголосив, що у такій ситуації та справді виникає проблема — як елеватор буде показувати державі, скільки у нього, наприклад, продовольчого чи фуражного зерна. Сколов зазначив, що наразі це ускладнює взаємовідносини з державою.

Разом з тим, дані відносини регулюються угодами, тож він зауважив, що нічого не заважає у додатку вказати, як сторони будуть оцінювати якість зерна.

Нагадаємо, вантажоперероблювання у Бердянському морському порту у січні збільшилася на 67,8%. Протягом першого місяця 2022 року у порту оброблено 136,9 тис. т вантажів.

Також стало відомо, що відкриття зернового термінала у ДП “Маріупольський морський торговельний порт” (ММТП) відтермінували до 1 червня 2022 року. 

Раніше Landlord повідомляв, що біля причалів Маріупольського порту знаходяться під обробкою 7 суден.

Анна Лиса 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...