Новини    15 листопада 2023 13:38

В Україні площі під озимими культури перевищують посіви минулого року


Станом на 14 листопада в Україні посіяно майже 5,7 млн га. Це на 170 тис. га більше, ніж тижнем раніше, а також на 0,3 млн га (+5,6%) перевищує посіви в аналогічний період торік.

В оновлених даних Міністерства аграрної політики та продовольства йдеться, що вже повністю завершили сівбу озимини вісім областей України. В інших регіонах вона планомірно підходить до закінчення.

“У більшості регіонах сільгосптоваровиробники посіяли вже понад 90% озимих від прогнозу”, – зазначило відомство.

На другий тиждень листопада аграрії посіяли майже 5,7 млн га озимих культур: зернових – 4,51 млн га, із яких пшениці – 3,97 млн га, ячменю – 469 тис. га, жита – 77 тис. га. Ще було посіяно озимого ріпаку 1,15 млн га.

15 листопада 2022 року в Україні було посіяно основних озимих зернових культури на площі 4,4 млн га (92% від прогнозу в 4,5 млн га). Серед цього число було пшениці – 3,7 млн га (93% від запланованих площ), ячменя – 600 тис. га (89%), жита – 79,1 тис. га (92%). А ще озимим ріпаком було засіяно 999 тис. га (104% від плану).

Нагадаємо, під час осінньої посівної кампанії-2023 українські аграрії посіяли вдвічі менше озимих, ніж до війни, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук.

Ключовим та одним із найбільш затратних елементів технології вирощування більшості сільськогосподарських культур є удобрення. Тому не дивно, що саме підбір добрив посідає важливе місце при плануванні затратної частини в рослинництві.

У другій декаді вересня агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх рослин, зазначили фахівці Укргідрометеоцентру.

Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...