Новини / Логістика     17 травня 2023 16:39

В Ізмаїлі складна ситуація через критичне накопичення вагонів у порту – Ткачов

Загальне вивантаження вагонів в порту Ізмаїл за минулу добу склало 96 вагонів із зерном

Нині у порту Ізмаїл спостерігається критичне накопичення вагонів з зерном. Станом на 15 травня в бік порту рухалося 2462 вагони з зерновими вантажами. Черга на вивантаження загальним часом складає 31,2 доби, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Так, загальне вивантаження вагонів в порту Ізмаїл за минулу добу склало 96 вагонів із зерном. Середньодобове вивантаження у травні — 79 вагонів/добу.

Добове вивантаження в Ізмаїлі вдалося збільшити за умов покращення погоди. Ситуація залишається складною через масову переорієнтацію зерноперевезень на Ізмаїл, адже блокування росіянами Зернового коридору триває, а на західних кордонах обмежено рух вантажів.

Окрім цього, в Ізмаїльському МТП існує нестача потужної розвантажувальної техніки та критих зернових складів для накопичення великих обсягів вантажу.

Нагадаємо, ситуація з вантажними перевезеннями агропродукції через західні прикордонні переходи з Польщею та Угорщиною залишається напруженою. Тоді як до Румунії та Словаччини немає питань стосовно пропуску аграрних вантажів.

Українські експортери за 40-й тиждень роботи зернового коридору (1-7 травня) через морські порти Одеської області експортували 404 тис. т агропромислової продукції, що на 10% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.

Оскільки Польща призупинила імпорт зерна з Україна, Литва може допомогти експортувати залізницею до 1 млн тонн зерна, зауважила міністерка економіки та інновацій країни Аушріне Армонайте після зустрічі з міністром економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою

Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС. Ці втрати значно посиляться у випадку тимчасової заборони на транзит і фактичну зупинку Шляхів солідарності.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також