Новини / Аналітика     26 вересня 2023 17:54

В Італії картопля подорожчала на 26%

Падіння виробництва італійської картоплі та збільшення імпорту іноземної картоплі на 27%, який перевищив 500 тис. тонн у першій половині року, вплинули на ціни

У серпні 2023 року ціни на картоплю в Італії зросли на 26% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це зробило її овочем із найбільшим зростанням споживчих цін, за даними асоціації фермерів Coldiretti. Крім того, картопля посіла третє місце після цукру та оливкової олії серед продуктів, ціни на які зросли найбільше, повідомляє AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Падіння виробництва італійської картоплі та збільшення імпорту іноземної картоплі на 27%, який перевищив 500 тис. тонн у першій половині року, вплинули на ціни. Вищі витрати на енергію та відсутність компенсації для італійських фермерів призвели до падіння виробництва.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

У Coldiretti додали, що “хоча ціни на сільськогосподарську продукцію становлять у середньому 0,54 євро за кілограм згідно з Ismea, роздрібні ціни для споживачів зростають до 1,10-2,30 євро за кілограм”.

Нагадаємо, віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук зауважив, що за рік собівартість вирощування картоплі зросла на 40%.

Європейські ціни на картоплю для переробки досягли рекордних значень, оскільки посилення конкуренції з боку переробників за обмежений обсяг неконтрактних (безплатних) запасів підштовхнуло фізичні ціни до зростання. Порівняльні ціни Mintec на голландську переробну картоплю 18 квітня були оцінені в 330,00 євро/т, що є найвищим значенням з моменту початку серії цін у 2014 році.

Ірландія через Продовольчу та сільськогосподарську організацію ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. На це з бюджету виділяють 450 000 євро.

Професор і фахівець з картоплі в Університеті штату Вашингтон Марк Павек, у результаті багаторічних дослідів довів, що оптимальною відстанню між рядками картоплі в умовах басейну річки Колумбія є 76.2-81.28 см.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

При спільному випробуванні в Черкаській області сорт української картоплі “Княгиня” дав врожайність на рівні 108 тонн з гектара. Так він зайняв перше місце серед потенційних конкурентів на ринку, розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також