Новини    17 січня 2023 19:18

Узбецькі селекціонери вивели новий сорт часнику

Одна з головних переваг нового сорту перед іншими полягає в тому, що він має досить короткий термін дозрівання

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою “Жануб”, що в перекладі означає “Південь”, який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами, повідомляє EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Одна з головних переваг нового сорту перед іншими полягає в тому, що він має досить короткий термін дозрівання – 200-215 днів. Крім того, сорт має дуже добрий показник урожайності, великі плоди з кількістю цибулин (зубків) – 13 і цілком відповідає за якістю сучасним вимогам ринку. Щодо транспортабельності та термінів зберігання – також відзначено хороші характеристики, прокоментував автор сорту “Жануб”, науковий співробітник НДІ овочебаштанних культур та картоплі Баходир Саломов.

Якщо сіяти цей сорт як озимий часник у першій декаді вересня, то врожай можна збирати у третій декаді березня – першій декаді квітня наступного року, тобто на 20-25 днів раніше, ніж інші сорти. Відповідно це дає можливість узбецьким експортерам вийти на зовнішні ринки з новим урожаєм часнику майже на місяць раніше, ніж у звичайні терміни.

Нагадаємо, у результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...