Новини    04 грудня 2022 20:13

Узбецькі селекціонери вивели новий сорт цибулі-часника

Рокамболь – це гігантський гібрид цибулі та часнику, з досить великою цибулею від 6 до 10 см в діаметрі, складається з 3-7 зубків, кожен зубець може важити до 80 г

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником, повідомляють фахівці EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Новий сорт названий як Барака й підходить для вирощування в умовах Узбекистану. Цей сорт рокамболю запатентований Агентством інтелектуальної власності у жовтні 2022 року. Хоча цей вид овочів ще не набув широкого поширення в Узбекистані, але в найближчому майбутньому його можна буде зустріти практично на будь-якому городі країни.

Рокамболь належить до роду Allium L., сімейству Alliaceae J.K. Agardh та групі Allium Wendelbo. У цю ж групу входять часник, цибуля-порей, виноградна цибуля, мускатна цибуля і довга гостра цибуля.

Рокамболь – це гігантський гібрид цибулі та часнику, з досить великою цибулею від 6 до 10 см в діаметрі, складається з 3-7 зубків, кожен зубець може важити до 80 г. Чим більше за розміром цибулина, тим менше в ній зубків. Завдяки своїм розмірам, цей вид овочів також називають як “слоновий часник”. Він має особливий смак – цибулі та часнику одночасно. При цьому не такий міцний, як звичайний часник і не дратує очі, як цибуля. Висаджувати рокамболь можна і під зиму (озимий), і навесні.

У країнах пострадянського простору виведено 3 сорти рокамболю – “Білий слон”, “Перли” та “Яничар”. Сорти відрізняються між собою кольором оболонки, наявністю чи відсутністю стрілки.

Рокамболь вживають, додаючи в салати зі свіжих овочів та зелені, закуски із сиру та сиру. Цей овоч солять і маринують, а також використовують як пікантне додавання до супів, страв з м’яса та риби, запечених овочів, рагу та багатьох інших страв.

Нагадаємо,  ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...