Узбецькі селекціонери вивели новий сорт цибулі-часника

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником, повідомляють фахівці EastFruit.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Новий сорт названий як Барака й підходить для вирощування в умовах Узбекистану. Цей сорт рокамболю запатентований Агентством інтелектуальної власності у жовтні 2022 року. Хоча цей вид овочів ще не набув широкого поширення в Узбекистані, але в найближчому майбутньому його можна буде зустріти практично на будь-якому городі країни.
Рокамболь належить до роду Allium L., сімейству Alliaceae J.K. Agardh та групі Allium Wendelbo. У цю ж групу входять часник, цибуля-порей, виноградна цибуля, мускатна цибуля і довга гостра цибуля.
Рокамболь – це гігантський гібрид цибулі та часнику, з досить великою цибулею від 6 до 10 см в діаметрі, складається з 3-7 зубків, кожен зубець може важити до 80 г. Чим більше за розміром цибулина, тим менше в ній зубків. Завдяки своїм розмірам, цей вид овочів також називають як “слоновий часник”. Він має особливий смак – цибулі та часнику одночасно. При цьому не такий міцний, як звичайний часник і не дратує очі, як цибуля. Висаджувати рокамболь можна і під зиму (озимий), і навесні.
У країнах пострадянського простору виведено 3 сорти рокамболю – “Білий слон”, “Перли” та “Яничар”. Сорти відрізняються між собою кольором оболонки, наявністю чи відсутністю стрілки.
Рокамболь вживають, додаючи в салати зі свіжих овочів та зелені, закуски із сиру та сиру. Цей овоч солять і маринують, а також використовують як пікантне додавання до супів, страв з м’яса та риби, запечених овочів, рагу та багатьох інших страв.
Нагадаємо, ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.
Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.
18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.
Анна Лиса