Новини    16 травня 2023 19:28

Уряд затвердив систему публічного моніторингу земельних відносин

Система моніторингу забезпечить доступність інформації про стан та розвиток земельних відносин, прогнозування динаміки змін стану земельних відносин, підвищення якості управління земельними ресурсами

Кабінет Міністрів на черговому засіданні ухвалив Постанову № 474 “Про публічний моніторинг земельних відносин”, якою передбачається створення системи моніторингу земельних відносин, яка буде складовою частиною Державного земельного кадастру, власником якої буде держава.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами заступниці міністра аграрної політики та продовольства України Людмили Шемелинець, необхідність впровадження такого моніторингу зумовлена відсутністю єдиної відкритої інформаційної бази про стан розвитку земельних відносин в Україні. Це перешкоджає прозорості земельних відносин та доступності інформації про їх стан.

Система моніторингу забезпечить доступність інформації про стан та розвиток земельних відносин, прогнозування динаміки змін стану земельних відносин, підвищення якості управління земельними ресурсами на державному, регіональному та місцевому рівнях, сприятиме покращенню інвестиційної привабливості та бізнес-клімату в Україні.

Доступ до результатів публічного моніторингу земельних відносин та ринку земель буде для необмеженої кількості користувачів, в тому числі шляхом щомісячного опублікування результатів моніторингу у текстовому, графічному, картографічному і табличному форматах на сайті Держгеокадастру та Єдиному веб-порталі відкритих даних без інформації з обмеженим доступом в розрізі областей, районів та територіальних громад.

За словами Шемелинець, публікація таких даних сприятиме прозорому функціонуванню ринкового обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, усуватиме можливі спекуляції на темі ринку земель та стане інструментом громадського контролю.

Окрім цього, постанова також окреслює коло суб’єктів проведення моніторингу земельних відносин та процедуру такої взаємодії, а також визначає перелік даних, необхідних для здійснення публічного моніторингу земельних відносин.

Нагадаємо, з моменту функціонування ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...