Новини    04 лютого 2018 15:43

В минулому році домогосподарства встановили вдвічі більше сонячних електростанцій


В Україні 3010 приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт протягом останніх трьох років. Більшість сімей, а саме – близько 2 тисяч, встановили сонячні панелі електростанцій в 2017 році. Про це йдеться в повідомленні Кабінету Міністрів України.

Згідно повідомленню, в четвертому кварталі 2017 року, незважаючи на зимовий період, перевагу «чистій» електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше в порівнянні з третім кварталом 2016 року.

«Стрімкий попит населення на сонячну електроенергію пояснюється прийнятим в 2015 році законом України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф з прив’язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок генерованої електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі  без застережень щодо інфляції» – зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Так, якщо сонячні установки потужністю до 30 кВт встановлені у 2017 році, то «чисту» електроенергію можна було реалізовувати за тарифом 18,09 євроцентів / кВт-год до 2030 року.

Переходити на сонячну електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, у Львівській області з обласного бюджету домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській області – 20% суми кредиту.

У місті Хмельницькому та місті Броди (Львівська область) з міського бюджету повертають 10% вартості робіт по установці сонячних електростанцій.

Загалом, за три роки приватними домогосподарствами інвестовано в установку сонячних панелей майже 52 млн

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...