Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 455, яка вносить нові позиції до переліку об’єктів критичної інфраструктури – це підприємства, сферою діяльності яких є виробництво ветеринарних препаратів, а також експлуатація елеваторів.
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького боротьба з інфекційними захворюваннями тварин має безпосередній вплив на економіку держави. Основним фактором недопущення більшості хвороб тварин є профілактична вакцинація. Нестабільність епізоотичної ситуації в країні може призвести до значних економічних збитків, пов’язаних із зниженням приросту ваги с/г продуктивних тварин, їхньої загибелі та обмежень на торгівлю, як на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Читайте також: Як внести сільськогосподарське підприємство до переліку об`єктів критичної інфраструктури: пояснення фахівців
“Сьогодні птахофабрики зараховані до переліку критичної інфраструктури, а виробники яєчного лотка, який є невід’ємною частиною технологічних процесів виробництва та доставки яйця споживачеві, опинилися за межами критичної інфраструктури. Саме це може спричинити критичну нестачу упаковки для яєць і, відповідно, призвести до дефіциту такого соціально значущого харчового продукту”, – пояснив він у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна“.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Виробництво ветеринарних препаратів, є важливою галуззю для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в країні, і ця галузь потребує підтримки держави”, – наголосив Висоцький.
Він також підкреслив, що безперервна робота елеваторів необхідна для стабільного та рівномірного експорту базисної продукції і важлива у національно стратегічному забезпеченні продовольчим запасом.
Нагадаємо, 20 грудня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1384 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”. Підприємства, що належать до зазначеного сектору, можуть подавати до Мінагрополітики документи для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури відповідно до Порядку віднесення об’єктів до критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”.
Документи з супровідним листом довільної форми надсилаються на поштову адресу Міністерства: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 або на e-mail: agro-ki@minagro.gov.ua.
Як подати документи для включення підприємства до переліку об’єктів критичної інфраструктури – посилання.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!