Новини / Політика     10 січня 2023 10:09

Як внести сільськогосподарське підприємство до переліку об`єктів критичної інфраструктури: пояснення фахівців


В умовах воєнного стану та блекаутів важливим для функціонування  агропідприємств з певних напрямків виробництва є включення їх до переліку критичної інфраструктури. Які напрямки аграрної діяльності можуть бути включені до вищеназваного переліку, як правильно оформити документи для цього і як функціонує робоча група в рамках Мінагрополітики, що визначає ступінь “критичності” агропідприємства, розповіли фахівці Мінагрополітики.

Ці питання розглянули під час вебінару, організованого ВАР, “Порядок подачі заявок від агропідприємств для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури”.

Роз’яснювальний вебінар відбувся під головуванням заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку Дениса Башлика та за модерації заступника голови ВАР Дмитра Кохана.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема Денис Башлик розповів, що Міністерство аграрної політики та продовольства України визначено секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури. Відповідно, в рамках відомства утворено робочу групу з ідентифікації та категоризації об’єктів критичної інфраструктури в секторі харчової промисловості та агропромислового комплексу, яка здійснює узагальнену нормовану оцінку рівня критичності та приймає рішення щодо кожного звернення, чи буде внесено виробника у перелік критичної інфраструктури.

Агровиробник, якого включили до переліку, далі повинен звернутися до місцевої районної військової адміністрації (РВА), щоб новий статус було враховано у графіках вимкнення електроенергії.

Проте, Порядок подачі заявок від агропідприємств для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури викликає багато запитань в аграріїв, особливо щодо функціонування елеваторів та тваринницьких ферм.

За словами заступника голови ВАР, Дмитра Кохана, найчастішим з боку агровиробників є питання, чи  існують обмеження або виключення щодо видів економічної діяльності, які не можуть підпадати до категоризації критичної інфраструктури.

“Обов’язково має бути КВЕД, що підприємство належить до агропромислового комплексу або харчової промисловості. Це може бути не основний КВЕД, але він має бути. Найпоширеніша помилка – до нас звертаються дуже багато елеваторів, в яких основним КВЕД є зберігання продукцї. На жаль, елеватори не належать до повноважень Мінагрополітики у розрізі категоризації критичної інфраструктури. На сьогодні це здійснює Мінекономіки. Всі сільськогосподарські КВЕД підпадають під повноваження Мінагрополітики”, –  наголосив Денис Башлик.

Нагадаємо, 20 грудня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1384 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”. Підприємства, що належать до зазначеного сектору, можуть подавати до Мінагрополітики документи для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури відповідно до Порядку віднесення об’єктів до критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”.

Документи з супровідним листом довільної форми надсилаються на поштову адресу Міністерства: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 або на e-mail: agro-ki@minagro.gov.ua.

Як подати документи для включення підприємства до переліку об’єктів критичної інфраструктури  – посилання.

Раніше повідомлялося, що серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також