Новини    14 листопада 2017 09:21

Український мед є конкурентоспроможним попри тариф


Безмитна тарифна квота для експортерів українського меду становить 5000 тонн. Попри імпортний тариф, український мед все одно залишається конкурентоспроможним.

«У випадку експорту меду до ЄС ця тарифна квота не є настільки обмеженою. Якщо подивитися на обсяги квот і на те, скільки ми експортуємо до Німеччини, то ми залишаємося конкурентоспроможними й поза межами квоти», — каже заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, пише AgroPolit.com.

За її словами, квота додає прибутковості експортеру, але кардинально не впливає.

«Якщо виробник встиг експортувати мед в межах квоти, то зрозуміло, що отримає маржу в тому числі за рахунок несплачуваного імпортного мита до ЄС. Але в іншому вона не настільки обмежувана», — каже Трофімцева.

Нагадаємо, що за 9 місяців 2017 року Україна експортувала 46 200 тонн меду вартістю $86,9 млн. Це рекордний обсяг у порівнянні з аналогічним періодом минулих років, свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

За даними Центру підтримки експорту, в поточному році 91% меду експортовано до 10 країн. Найбільше вітчизняного меду закупили США, Німеччина та Польща. На частку цих країн доводиться понад 65% експорту. Найбільший приріст демонструють поставки у Бельгію, за нею йдуть Канада, Іспанія, США, Данія, Франція.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...