Безмитна тарифна квота для експортерів українського меду становить 5000 тонн. Попри імпортний тариф, український мед все одно залишається конкурентоспроможним.
«У випадку експорту меду до ЄС ця тарифна квота не є настільки обмеженою. Якщо подивитися на обсяги квот і на те, скільки ми експортуємо до Німеччини, то ми залишаємося конкурентоспроможними й поза межами квоти», — каже заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, пише AgroPolit.com.
За її словами, квота додає прибутковості експортеру, але кардинально не впливає.
«Якщо виробник встиг експортувати мед в межах квоти, то зрозуміло, що отримає маржу в тому числі за рахунок несплачуваного імпортного мита до ЄС. Але в іншому вона не настільки обмежувана», — каже Трофімцева.
Нагадаємо, що за 9 місяців 2017 року Україна експортувала 46 200 тонн меду вартістю $86,9 млн. Це рекордний обсяг у порівнянні з аналогічним періодом минулих років, свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
За даними Центру підтримки експорту, в поточному році 91% меду експортовано до 10 країн. Найбільше вітчизняного меду закупили США, Німеччина та Польща. На частку цих країн доводиться понад 65% експорту. Найбільший приріст демонструють поставки у Бельгію, за нею йдуть Канада, Іспанія, США, Данія, Франція.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!