Новини / Аналітика     19 січня 2023 19:26

Українським виробникам не вдалось підвищити ціни на цибулю

Більшість виробників ухвалили рішення знизити відпускні ціни, щоб швидше продати обсяги ріпчастої цибулі й не витрачатися на подальше зберігання

Минулого тижня українські виробники активно підвищували відпускні ціни на цибулю, але сьогодні вони знову змушені їх знизити, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною ситуації стало різке падіння продажів у даному сегменті. Більшість оптових компаній скоротили закупівлі цибулі, вважаючи підвищення відпускних цін у даному сегменті необґрунтованим.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нині виробники цибулі знизили ціни на свою продукцію до 23-26 грн/кг ($0,63-0,71/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше.

Ще однією причиною понижувального цінового тренду в даному сегменті стала якість цибулі. Так, через постійні перебої з електроенергією, якість даної продукції почала стрімко погіршуватися. Більшість виробників ухвалили рішення знизити відпускні ціни, щоб швидше продати наявні обсяги ріпчастої цибулі й не витрачатися на подальше зберігання даної продукції, яке цього сезону обходиться українським фермерам дуже дорого.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Та попри зниження відпускних цін, на сьогодні цибуля в Україні пропонується до продажу в середньому у 2,6 раза дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому більшість ключових гравців ринку не виключають, що відпускні ціни в даному сегменті можуть стрімко зрости, особливо у весняний період. Свою думку вони аргументують тим, що запаси цибулі в українських господарствах стрімко скорочуються.

Нагадаємо, українські аграрії за підсумками 2022-2023 років отримають 732 тис. т цибулі, що на 29% менше показника минулого року і є найнижчим рівнем виробництва з 2015 р.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозують, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також