Новини    27 листопада 2022 16:51

Україна у першій “десятці” найбільших виробників лохини у світі за площами

Цікаво, що очолює рейтинг країна, яка є нетто-імпортером лохини – Китай

Попри повномасштабну війну, Україна 2022 року оновила рекорд експорту лохини, про що писали нещодавно аналітики EastFruit.

У річному звіті Міжнародної асоціації з лохини (IBO) за 2022 рік, в якому наведено рейтинг 10 найбільших країн за площами плантацій лохини, Україна посіла високе 8-е місце, випереджаючи таких великих експортерів блакитної ягоди, як Іспанія та ПАР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експерти IBO оцінили площі під лохиною в Україні 5,3 тис. гектарів за підсумками 2021 року. Вище України знаходиться Мексика, яка мала 9,1 тис. га. Польща, яка займає 6-е місце – 11 тис. гектарів під лохиною.

Цікаво, що очолює рейтинг країна, яка є нетто-імпортером лохини – Китай. Там площі під лохиною оцінюються у 69 тис. гектарів. Однак завдяки об’ємному внутрішньому ринку Китай споживає самостійно всю вирощену продукцію. Детальний огляд специфіки виробництва лохини в Китаї, з сортами, регіональною розбивкою тощо EastFruit публікував минулого року.

Друге місце займають США, де площі лохини досягають 48,1 тис. га, а найбільші експортери лохини у світі: Чилі та Перу, займають, відповідно, третє та четверте місця з 18,8 та 16,9 тис. га відповідно. На п’ятому місці Канада з 12,1 тис. га лохини.

Всі десять провідних країн світу за площами лохини у 2021 році нарощували площі. Лідерами за темпами приросту були Китай, Перу та США. У Китаї площі зросли протягом року майже 9 тис. гектарів, у Перу – на 3,2 тис. гектарів, а США – на 2,9 тис. га лише за рік.Польща у 2021 році висадила додатково півтори тисячі гектарів лохини, а Україна – близько 1 тис. гектарів.

“До десятки найбільших країн площами під голубкою підбираються Сербія та Грузія. Активно розширюються площі під лохиною також у Марокко, Румунії, Новій Зеландії й навіть деяких країнах Субсахарської Африки. Зокрема, Зімбабве вже входить до двадцятки найбільших експортерів свіжої лохини у світі”, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Попри великі площі під лохиною, Україна дещо відстає за врожайністю від багатьох інших країн із м’якшим кліматом. Проте, українська лохина відрізняється високими смаковими якостями завдяки унікальним ґрунтово-кліматичним умовам.

Нагадаємо, за інформацією аналітиків EastFruit, попри вторгнення російських окупаційних військ, пошкодження ними частини плантацій у центральних та північних регіонах країни, і загалом неймовірно складні умови, українські садівники у 2022 році змогли збільшити обсяги експорту лохини до рекордних за всю історію.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

За оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...