Новини / Логістика / Політика     23 травня 2023 09:16

Україна не має чітких домовленостей щодо роботи портів Миколаїв та Ольвія


Україна збільшить експорт агропродукції вдвічі, якщо вдасться розблокувати порти в Миколаєві.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

“Велике значення має Миколаїв, тому що він порівнянний за розмірами з портами Великої Одеси, з його розблокуванням Україна може збільшити приблизно вдвічі експорт, здешевити логістику, відповідно, українське аграрії отримають більше грошей”, – сказав Сольський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, важливе не тільки відкриття Миколаєва, а й кількість суден, які пропускаються на Босфорі. Тому що, якщо їх буде недостатньо, не важливо, скільки портів будуть відкритими, це нічого не дасть.

“Також важливо говорити про тих людей, які готові працювати на цих суднах, оскільки фактор небезпеки залишається суттєвим”, – додав Сольський.

Він зазначив, що з портів Миколаєва та Ольвії зможуть вийти кораблі, проте це не означає, що вони почнуть поцінну роботу.

Читайте також: Росія висунула нові вимоги для продовження зернової угоди

“Щодо Миколаєва та Ольвії. Ті заяви, які звучали протягом останніх днів, це в контексті заяви президента Туреччини, який буквально сказав, що вийдуть кораблі, які перебувають в портах Миколаїв та Ольвія. Це означає, що поки домовленостей про повноцінну роботу цих портів немає”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, 17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що зернова угода продовжена ще на два місяці. За його словами, сторони продовжуватимуть зусилля для забезпечення виконання всіх умов “зернової угоди” та її продовження у майбутньому. За словами Ердогана, домовленості зернової угоди розширили також на порти Миколаївщини.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також