Новини / Політика     20 травня 2023 11:03

Росія висунула нові вимоги для продовження зернової угоди


МЗС Росії знову пригрозило, що зернову угоду не буде продовжено. При цьому у відомстві назвали п’ять умов для подальшого продовження і розширення угоди.

Про це повідомила пресслужба МЗС РФ.

“Проблеми із заявленою гуманітарною складовою “оборудки” – українське зерно вивозиться морським коридором переважно до держав із високим рівнем доходів і вище середнього, зокрема на “ситі” європейські ринки… Поставки російської продукції, навіть безоплатна передача добрив найбіднішим країнам, продовжують стикатися з блокуючим впливом незаконних односторонніх санкцій”, – заявили у відомстві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У МЗС РФ заявили, що для продовження “зернової угоди” після 17 липня мають бути виконані такі умови:

  • перепідключення “Россельхозбанка” до SWIFT;
  • постачання запчастин;
  • розблокування транспортної логістики та страхування;
  • реанімування аміакопроводу “Тольятті-Одеса”;
  • “розморожування” активів російських компаній.

“Без виконання цих вимог ні про яке розширення “чорноморської ініціативи” в принципі не йдеться, а саму домовленість буде припинено після 17 липня”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, 17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що зернова угода продовжена ще на два місяці. За його словами, сторони продовжуватимуть зусилля для забезпечення виконання всіх умов “зернової угоди” та її продовження у майбутньому.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!