Новини    05 квітня 2023 20:28

Україна може побудувати ще одну лінію електропередач з ЄС

Проєкт дозволить Україні збільшити пропускну спроможність ліній до ЄС

Наразі Україна обговорює будівництво ще однієї лінії електропередач, яка з’єднає Рівненську АЕС з польським Хелмом, розповів президент “Енергоатома” Петро Котін у коментарі “Укрінформу”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Лінія з РАЕС є однією з найпотужніших станцій в Україні і має 4 енергоблоки генеруючою потужністю 2835 МВт. Так як, вона знаходиться на північному заході України, там реально побудувати лінію з ЄС. Знайшовся інвестор — це польська компанія ORLEN, яка запропонувала будівництво такої лінії на деяких умовах.

Проте, зараз будівництво розглядається на рівні пропозиції та протоколу про наміри, тому тривають перемовини на цю тему. Питання обговорюється за участю Міністерства енергетики, “Енергоатома”, та “Укренерго”.

Проєкт дозволить Україні збільшити пропускну спроможність ліній до ЄС.

На сьогодні є дуже багато проєктів, які спрямовані на те, щоб збільшити кількість цих інтерконекторів між Україною і ЄС. Один з них – лінія між Хмельницькою АЕС і польським містом Жешув , яка 30 років не працювала, – зазначив Котін.

Довідка. ENTSO-E – європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 оператори у 39 країнах європейського континенту. Організація створена у липні 2009 року. Станом на 2021 р. мережа у своїй структурі має 5 галузевих груп, які координують забезпечення безпечної та оптимальної роботи мережі Європи в реальному часі, підтримує та розробляє комунікаційну інфраструктуру, забезпечує координацію захисту критичної інфраструктури, розробляє правила координації, веде класифікацію та оцінку ризиків, займається плануванням та стратегіями розвитку.

Нагадаємо, енергетичний безвіз із ЄС запрацював лише у березні 2022 року і вже дає перші результати.

Водночас уряд затвердив документ, який визначає, що Україна буде з теплом і зможе спокійно пройти наступну зиму.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз планує створити державну мережу АЗС.

Усього через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу. Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більш як 70 млрд грн на рік.

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час візиту до Брюсселя провів зустріч з Віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем, повідомляє пресслужба відомства.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...